Заголовок 1

Підпис 1

Shine

Зображення 2

Підпис 2

Churches

Заголовок 3

Підпис 3

Civic Involvement

Заголовок 4

Підпис 4

Action

Заголовок 5

Підпис 5

Action

Зверніть увагу:


Буклет з додатковою інформацією про Ліцей Туризму
   Завантажити у форматі PDF

Мандрівка до гетьманської столиці міста Батурин

Жов 14th, 2019 by admin | 0

12 жовтня, напередодні свята Покрови та дня козацтва,  учні 7-го класу у компанії класного керівника та батьків здійснили мандрівку до Національного історико-культурного заповідника “Гетьманська столиця”. Завдяки змістовній екскурсії музеєм археології та архітектурно-меморіальним комплексом “Цитадель Батуринської фортеці” ми довідалися про таємниці, що приховувала батуринська земля, інформація про які відкривається широкому колу завдяки кропіткій праці дослідників, археологів, учених відданих своїй  справі. Увагу екскурсантів привертає мурована Воскресенська церква-усипальниця останнього гетьмана України К.Розумовського - є яскравим зразком класичної архітектури початку ХІХ століття, це одне з небагатьох поховань українських гетьманів, яке збереглося до наших днів. Навпроти церкви - Майдан Гетьманської слави,  смисловим акцентом якого є пам”ятник у вигляді скульптурної групи “Гетьмани. Молитва за Україну”, композиція символізує єдність помислів гетьманів про соборність України. І дійсно перебуваючи у цьому місці, дивлячись на обличчя гетьманів-державтворців відчуваєш серйозність намірів  та відповідальність, яку мали ці особистості перед прийдешніми поколіннями.

Завітавши до палацу останнього гетьмана України Кирила Розумовського, отримали можливість насолодитися красою відреставрованих інтер”єрів, розповідь екскурсовода вдало доповнювала ілюстровану інформацію про історію будівництва, запустіння і реставрації палацу, видатних українських гетьманів, з акцентом на постатях К.Розумовського, його родини, а також видатних діячів - сучасників К.Розумовського.

Не залишився поза увагою й будинок Генерального суду (єдиний автентичний свідок життя і діяльності гетьманів Д.Ігнатовича, І.Самойловича, І.Мазепи та руйнації Батурина меншиківськими військами в 1708 році), експозиція якого розповідає про історію судочинства ранньомодерної України, родини Кочубеїв, романтичне і трагічне кохання юної Мотрони Кочубей і гетьмана Івана Мазепи. У підвальному приміщенні музею особливе захоплення викликають воскові фігури в”язня та писаря генерального суду  майже реальній обстановці камери попереднього ув”язнення та камери слідства.

Завершальним акордом нашої мандрівки стала прогулянка парком “Кочубеївським”. Саме його стежками ходили на побачення закохані Мотря Кочубей та гетьман Іван Мазепа.

viber-image-2019-10-12-213716.jpgviber-image-2019-10-13-144547.jpgviber-image-2019-10-13-144546.jpg

Коментарі не дозволено.